Sekční garážová vrata Trido EVO  

 
Revoluce ve výměně starých garážových vrat
za nové bez nutnosti stavebních úprav.
 
  • zcela nové řešení výměny starých vrat bez nutnosti zednických úprav
  • technologie využívající stávající zárubně vrat
  • výrazné zjednodušení práce a finanční úspora


Sekční vrata TRIDO Evo jsou vyráběny do šířky 3000 mm a výšky 2300 mm. 

 

 

VIDEO:  reportáž z pořadu Rady ptáka Loskutáka


 

V minulosti bylo nejrozšířenější variantou uzavírání garáží – křídlová ocelová nebo dřevěná vrata. V současnosti však díky svým technickým možnostem a optimální ceně na trhu jednoznačně dominují vrata sekční. Sekční vrata se v zásadě osazují v interiéru garáže, kde potřebují minimálně cca 80 mm široké ostění a obdobné nadpraží. Při rekonstrukci stávajících rodinných domů a budov s plechovými křídlovými vraty a jejich nahrazení za modernější a vhodnější sekční vrata však vzniká problém nutnosti zednických úprav stavebního otvoru, spočívající většinou ve vybourání zárubně plechových vrat a zapravování otvoru. Jde sice o drobnou zednickou práci, ale dojde při ní většinou k porušení fasády a následné nutnosti opravy ve větším měřítku. To vše může výměnu vrat výrazně prodražit a organizačně i časově zkomplikovat. 
Nové řešení využívá stávající ocelové (dřevěné) zárubně původních vrat pro kotvení vodících kolejnic a z exteriéru ji překrývá, takže výměna původních vrat se výrazně zjednoduší jak potřebným rozsahem prací a finanční úsporou (nemusí se vybourat původní zárubeň a následně opravovat fasáda), tak časovou rychlostí výměny. Stávající vratová křídla se jen vysadí, odřežou se panty a z exteriéru se osadí nosný rám vodících kolejnic nových sekčních vrat, který stávající zárubeň z exteriéru opticky překryje.

 

 

Trido Evo: moderní garážová vrata šetří čas i peníze


Chystáte se modernizovat garážová vrata? Chcete vše provést rychle a bez zbytečných stavebních úprav? Objevte revoluční řešení Trido Evo, které představuje nejjednodušší způsob pro výměnu garážových vrat. Systém Evo totiž umožňuje využití stávajících zárubní starých křídlových vrat. Rekonstrukce garáže se tak stane radostí, protože unikátní sekční vrata Evo šetří čas i peníze.

Ryze česká společnost Trido je předním výrobcem garážových vrat na tuzemském trhu. Své výsadní postavení si firma vybudovala díky špičkovým technologiím a vysoké kvalitě svých výrobků. Firma Trido klade důraz na neustálou inovaci, čímž dala vzniknout převratnému řešení sekčních vrat Evo, které nemají na českém trhu obdoby. Nyní můžete tuto exkluzivní novinku vyzkoušet i vy a vtisknout novou podobu vaší garáži během jediného dne a bez zbytečných nákladů. 
 

Žádné zednické práce

Nová sekční vrata dnes stále častěji nahrazují stará křídlová vrata ze dřeva či oceli, která již funkčně či morálně dosloužila. Stará vrata bývají často osazena v líci fasády, zatímco nová sekční vrata se standardně osazují na  interiérovou stěnu zdi garáže. To sebou při výměně tradičně přináší nutnost stavebních úprav. Bourání a odstraňování původních zárubní vám však může připravit nepříjemné překvapení. Často totiž dojde i k poškození okolního zdiva a opadání omítky. Plánované výdaje na renovaci garáže se vám tak mohou i zdvojnásobit. Nemluvě o časové náročnosti. Společnost Trido vycházela z dlouholetých zkušeností a přání svých zákazníků, proto zvolila nové řešení - sekční vrata Trido Evo, která lze umístit do původního stavebního otvoru bez potřeby zednických prací. Pokud se rozhodnete pro tuto variantu, ušetříte si především spoustu starostí.
 

Moderní garáž během chvilky

Garážová vrata Trido Evo využívají pro ukotvení vodících kolejnic původní zárubně starých vrat. Jediné, co udělají montážníci, je vysazení starých dveřních křídel a odstranění pantů. Zárubně následně z vnějšku elegantně překryjí nosným rámem vodících kolejnic a vaše garáž během chvilky získá moderní vzhled. Nemusíte se obávat ani v případě, má-li vaše garáž nadstandardní rozměry. Sekční vrata Evo jsou totiž vyráběny až do šířky 3000 mm a výšky 2300 mm, nabízí tak variabilní řešení pro každou garáž. . S výhodou lze TRIDO Evo využít i u novostavby, kdy získáte větší hloubku garáže o celou tloušťku obvodové zdi.
 

Pohodlné ovládání

U sekčních vrat Trido  je samozřejmostí stropní pohon na dálkové ovládání, který vám umožní komfortní manipulaci přímo z pohodlí automobilu. Při parkování do garáže nemusíte vystupovat z vozu a složitě otvírat vrata, což oceníte hlavně v dešti a sněhu. Na sekčních vratech Trido jsou využívány garážové pohony Sommer, jejichž motory se pohybují na nepohyblivém řetězu. Toto originální řešení s sebou přináší řadu výhod, mezi které patří extrémně tichý chod a prodloužená životnost řetězu a celého pohonu garážových vrat, protože dochází k nižšímu zatížení převodovky. Díky těmto vlastnostem jsou pohony bezúdržbové. Pohony Sommer navíc poskytují jedinečný nouzový oblok, který lze na rozdíl od všech běžných pohonů odblokovat a zablokovat do každého oka řetězu, tedy v jakékoliv pozici vrat, což oceníte v případě výpadku proudu. 
 

Široký výběr designů

Sekční vrata Trido se skládají ze sekcí o výšce 50 nebo 61 cm. Struktura sekčních vrat je tradičně tvořena vysoce odolným, oboustranným a prolisovaným pláštěm z pozinkované oceli. Běžně můžete vybírat ze tří různých variant tvarování plechu. Nejjednodušším řešením je hladký povrch, který je však náchylný ke škrábancům a promáčklinám. Alternativou je prolisování plechu drobnými rovnoměrně rozptýlenými výstupky Stucco. Tento vzhled je pro svou odolnost oblíbený u průmyslových objektů. Nejpopulárnějším designem garážových vrat je takzvaný Woodgrain, povrch plechu je v tomto případě prolisován strukturou dřeva, působí tak příjemným a přirozeným dojmem. Díky široké paletě vzorů a barev si můžete garážová vrata přizpůsobit zcela vašim představám a sladit vzhled garáže s rázem celého rodinného domu.  Plochu vrat je možné navíc rozčlenit pomocí efektních kazet nebo podélných lamel, fantazii se v tomto případě meze nekladou.  
 

Myslete ekologicky a získejte dotace

Garáž často představuje Achillovu patu domu, kudy uniká hodně tepla. V dnešní době růstu cen energií se vám tak nevhodná vrata mohou velmi prodražit v ročních provozních nákladech domu. Proto při modernizaci garáže myslete na tepelně izolační vlastnosti garážových vrat. Sekční vrata Trido mají 4 centimetry tlustou vrstvu tvrdé polyuretanové pěny, která má přibližně dvakrát lepší tepelný odpor než polystyren a slouží tak nejen jako perfektní tepelná, ale také akustická izolace. Kvalitu izolačních vlastností výrobků Trido potvrzuje skutečnost, že je firma Trido registrována v Seznamu odborných dodavatelů programu Zelená úsporám. Pokud se rozhodnete pro sekční vrata Trido, můžete čerpat dotace z tohoto programu a navíc přispějete k ochraně životního prostředí.

 

 

PANELY - DEKORY

IMITACE DŘEVA - BARVY

 

 

 

 

 

WINSTALL Vrata EVO