Návod k obsluze a údržbě oken

Ovládání a bezpečná obsluha

 

Aby byla zachována dlouhá funkčnost Vašich oken a zároveň zajištěna jejich provozní bezpečnost, je nutné dodržovat následující pokyny.

 

  Pravidelné a dostatečné větrání oken

Dbejte na dostatečné a pravidelné větrání zvláště v místnostech, kde dochází k nadměrné vlhkosti vzduchu (kuchyň, koupelna, ložnice, apod.). Zejména v zimě větrejte raději častým a krátkodobým otevřením okna dokořán než dlouhodobým vyklopením křídla do ventilační polohy ?sklopeno". Ušetříte tak mnoho energie. Rychlé a efektivní je větrání průvanem mezi dvěma protilehlými okny, protože jedno otevřené okno může být nedostačující. Vyhnete se rosení skel a zavlhání zdiva v okolí zabudovaného okna s následnou možností vegetace plísní.

 

Údržba a čištění oken

Konstrukce oken a skleněná výplň se myjí mýdlovou vodou (pH mezi 5 a 8). Nepoužívat rozpouštědla (benzín, aceton), zásadité výrobky (např. na bázi čpavku), kyselé výrobky (na bázi kyseliny sírové apod.) nebo brusné prostředky (kovová vlna nebo brusný papír). Pokud využíváte služeb firem zabývajících se čištěním, informujte je prosím o těchto zásadách. Vaše profily tak budou dál skvěle vypadat.

Čištění konstrukce z venkoví oblasti, kde prší, provádíme 2x ročně. V průmyslovém prostředí, v blízkosti pobřeží nebo plaveckých bazénů, provádíme čištění 4x ročně. Díly, které nejsou vystaveny dešti, musí být čištěny 4x ročně.

Pro případy, kdy voda s přísadou mýdla nepostačuje, doporučíme Vám speciální čistící prostředky
- pro barevné součásti Reynaclean
- na eloxované povrchy prostředek Reynaers Eloxal Cleaner
- na silně znečištěné povrchy pak Reynaers Heavy Duty Cleaner

Vždy před příchodem zimy lehce potřete gumové těsnění glycerinem.

UPOZORNĚNÍ
Ochranné fólie je lépe z profilů odstranit do 3 měsíců od dodání výrobku.

 

 Údržba kování

Výrobce kování doporučuje 1x ročně namazat několika kapkami oleje závěsy a uzávěry (viz schéma). Mazací místa kování ošetřete tak, aby olej nestékal po vnějších plochách kování a neznečišťoval povrch výrobku. Přebytečné mazivo setřete suchým hadrem. K mazání nepoužívejte kyselé a pryskyřici obsahující tuky, používejte jen takové čistící a ošetřovací prostředky, které nenaruší ochranu proti korozi.

 

Seřizování kování

· Stranové seřízení na nůžkách imbusovým klíčem 2,5 mm

· Seřízení přítlaku na nůžkách imbusovým klíčem 4 mm

· Seřízení výšky na rohovém pantu imbusovým klíčem 4 mm

V případě, že se Vám zdají tyto operace náročné, ponechte seřízení odborníkům. Při montáži jsou okna a dveře seřízeny, potřeba dalšího seřízení kování po předání zakázky není předmětem reklamace.